Recenzja modelu: Core Gundam (G-3 Color) & Veetwo Unit

Core Gundam znowu pokazuję klasę

Seria Build Divers, ma tyle samo sympatyków, co przeciwników. Sam osobiście należę do pierwszej grupy, ponieważ niektóre wariacje na temat kultowych jednostek mocno trafiają w moje gusta, a sam koncept, że można przenieść swój model do wirtualnego świata uważam za coś, co powinno pojawić się w prawdziwym świecie. Oczywiście seria ta ma jeszcze jeden aspekt – ma ona sprzedawać nowe modele, które możemy zobaczyć w serialu. Tak jak pierwszy sezon miał tylko parę dobrych plastikowych odpowiedników, tak Re:RISE już teraz dało nam o wiele więcej ciekawych modeli. Czas więc przybliżyć wam jak prezentuje się PFF-X7/V2 Veetwo Gundam.

Zacznijmy jednak od początku. Seria Gundam Build Divers Re:Rise jest kontynuacją do serii Build Divers, która swój pierwszy sezon miała w 2018 roku. Już od pierwszych zapowiedzi kontynuacji wiele fanów miało problem z modelem, który należał do głównego bohatera. Zamysł był prosty, naszą bazą jest mały Core Gundam, którego w zależności do sytuacji można wyposażyć w odpowiednią zbroję. Całość miała mieć nazwę Planet System, a wszystkie dodatki swoje nazwy zawdzięczały planetom.

Sam na początku również miałem problem, ponieważ w anime opisywany patent jak najbardziej miał rację bytu, jednak moje obawy były związane z tym jak Bandai przeniesie ten koncept na plastikowe pole modeli. Kiedy jednak kupiłem Earthree czyli główną jednostkę naszego bohatera (Hiroto Kuga), to od razu zakochałem się w pomyśle systemu planetarnego. Po złożeniu Earthree, praktycznie od razu w mojej kolekcji zagościły kolejne gundamy autorstwa Hiroto i dziś zatrzymam się na wspomnianym na początku Veetwo.

Główne zadanie opisywanego wariantu jest wsparcie towarzyszy podczas walki ogromną siłą ognia. Jednostka jest wyposażona w takie udogodnienia jak Beam Vulcany, wyrzutnie średnich pocisków zamontowane na przedramionach, dużą wiązkową bazookę, wyrzutnię pocisków na plecach (służącą do walki z jednostkami powietrznymi), działo wiązkowe oraz wyrzutnie małych pocisków na kolanach. Całe wyposażenie robi wrażenie, niestety tutaj pojawia się mój jedyny zarzut, co do prezentowanego modelu. W pudełku, które zakupimy, znajdują się tylko części, które umożliwiają nam zbudowanie bazowego modelu, natomiast całe dodatkowe uzbrojenie musimy kupić jako osobny zestaw. Jeśli więc ktoś lubi, kiedy zakupiony przez niego produkt jest kompletny, bez żadnych dodatkowych kosztów, to może odczuć zawód po zobaczeniu zawartości.

Poza tym zabiegiem, sam bazowy model nadal prezentuje jakość, którą mogliśmy zobaczyć przy okazji Earthree. Core Gundam, to najciekawszy pomysł jeśli chodzi o uniwersum Mobile Suit Gundam, a wykonanie stoi na bardzo dobrym poziomie, do którego przyzwyczaiły nas nowe pozycje z rodziny High Grade. Na uznanie zasługuje również nowa szata kolorystyczna, w której przychodzi do nas Core Gundam. Zamiast bieli, czerni oraz czerwieni mamy do czynienia z jasnymi odcieniami takimi jak jaskrawy biały, mocno wyróżniający się fiolet oraz delikatny odcień szarego. Dzięki temu nasz gundam różni się znacząco od swojego poprzednika. Osobiście jestem również fanem nowego odcienia zbroi, który tym razem stanowi połączenie zielonego oraz niebieskiego z przewagą tego pierwszego. Dzięki temu całość robi świetny efekt, zwłaszcza jeśli postawimy go koło Earthree.

Tym co oczywiście wyróżnia system planetarny na tle innych modeli gunpla jest fakt, że w celu otrzymania pełnowymiarowego gundama, musimy pobawić się kilka chwil w transformację. Jeśli boicie się, że cały proces jest żmudny i może być potencjalnie niebezpieczny dla waszego nowego nabytku, to możecie odetchnąć z ulgą. Transformacja jest niezwykle intuicyjna i po jednym razie będziecie mogli już zamieniać zbroje w mgnieniu oka.

W kwestii przechowywania naszego wyposażenia, to w zestawie posiadamy specjalną podstawkę, na której możemy umieścić elementy zbroi. Dzięki temu naszą kolekcję możemy wyeksponować na wiele różnych sposobów. Chcesz żeby jeden Core Gundam był w pełnym rynsztunku, a drugi znajdował się na swoim zestawie planetarnym? Żaden problem. Lubisz kiedy twoja kolekcja prezentuje się w pełnej krasie ze wszystkimi urozmaiceniami? Podstawkę możesz schować do pudełka, a w pełni uzbrojony Gundam będzie dumnie stać na półce. Opisywany model, jak i inne jednostki spod ręki Hiroto dają dużą dowolność pod względem prezentacji na półce.

Jak już wspomniałem wcześniej, wszystkie modele należące do głównego bohatera serii Re:RISE z miejsca chwyciły mnie za serce. Pomysł na miniaturowego gundama, który w zależności od sytuacji zmienia swoje wyposażenie jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. Dodajmy do tego świetną jakość wykonania i jestem pewien, że wielu fanów gunpla już ma, bądź planuje zebrać cały układ słoneczny. Jedyną kwestią dyskusyjną jest model biznesowy, gdzie niektóre elementy wyposażenia musimy kupować jako oddzielne pakiety. Pomijając jednak ten aspekt uważam, że każdy powinien spróbować swoich sił z Core Gundamami, ponieważ prezentowany dziś Veetwo Unit oraz inne modele Hiroto są warte uwagi.

Model pochodzi z dystrybucji Gundam Polska

Mateusz Papis
Mateusz Papis

Od 17 lat zagorzały fan popkultury. Swoją przygodę rozpocząłem od automatu z nieśmiertelnym Tekkenem 3, który sprawił, że bijatyki mają specjalne miejsce w moim sercu. Fan gier, Gundamów, Japonii oraz wszystkiego co nosi znamiona kultury popularnej.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *